Nuk i eci në Zvicër, Kamberi mund të rikthehet në Gjermani

Florian Kamberi është bërë këtë sezon pjesë e ST. Gallen, mirëpo gjërat nuk kanë shkuar sipas pritshmërive.

Në nëntë ndeshje me ekipin zvicerian, sulmuesi i kombëtares nuk ia ka dalë të shënojë ende dhe në këtë formë po mendon të lëvizë në një tjetër destinacion.

Një opsion i mirë për Kamberin është edhe rikthimi në Gjermani ku në të kaluarën është aktivizuar me Karsluher. Këtë herë, alternativë është ekipi i Bundesliga 2 Bochum, i cili këtë sezon është në vend të dytë dhe së bashku me Hamburg janë pretendetët kryesorë për t’u ngjitur në elitë.

Në rast se gjermanët e tyre duan ta kenë pjesë Kamberin për vazhdimësinë e sezonit, atëherë pritet të paguajnë një milionë euro te zvicerianët e ST. Gallen.