Nuhiu: Për dallim nga ndeshja e parë, tanimë e njohim kundërshtarin

Drita zhvillon nesër (e enjte) ndeshjen e kthimit si mysafire e Deçiqit në kuadër të raundit të parë në Ligën e Konferencës.

Nënkampionët e Kosovës fituan 2-1 në takimin e parë të zhvilluar në “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Olle.

Para kësaj përballje kanë mbajtur konferencë për shtyp kryetrajneri i Dritës, Ardian Nuhiu dhe kapiteni Ardian Limani.

Në pyetjen se çfarë do të thotë fitorja nga ndeshja e parë me rezultat 2-1, kryetrajneri Nuhiu theksoi se tanimë skuadra e tij e njeh më mirë kundërshtarin.

“Për dallim nga ndeshja e parë, tani më e njohim kundërshtarin. Do të jetë një ndeshje e vështirë dhe rezultati nga ndeshja e parë nuk do të thot asgjë për ne. Ekipi i Deçiçit ka individë shumë cilësor, por ne do mundohemi që ta bëjmë më të mirën e mundshme dhe të arrijmë qëllimin tonë”, ka përfunduar Nuhiu.

Dueli mes Deçiqit dhe Dritës zhvillohet nesër me fillim nga ora 20:45. /Gazeta Olle/

Limani: Do të jetë një ndeshje shumë e vështirë për ne por besoj që jemi të përgatitur mjaft mirë

Drita kryen seancën e fundit stërvitore para sfidës ndaj Deçiqit, i mungon vetëm një futbollist