Nuhiu: Nuk ikim nga filozofia jonë e lojës, edicioni i ri do të jetë i vështirë pasiqë ka pasur shumë investime

Drita ka mbajtur konferencë për media para duelit me Feronikelin.

Trajneri Ardian Nuhiu dhe drejtori sportiv Valon Zymberi u janë përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, shkruan Gazeta Olle.

Në pytjen drejtuar trajnerit shkupjan se a do të ndryshojë loja e Dritës pas shumë afrimeve të futbollistëve të ri, ai tha se nuk do të ikin nga filozofia e lojës.

“Nga idea dhe filozofia jonë e lojës nuk do të ikim, por normalisht do të ndryshojë loja prej ndeshjes në ndeshje varësisht prej kundërshtarit” tha Nuhiu.

Ai tutje theksoi se do të jetë garë e vështirë në këtë edicion të Superligës.

“Edicioni i ri është një sfidë e re për të gjithë futbollistët, do të jetë një garë vështirë pasiqë ka pasur shumë investime. Ka 5-6 skuadra që kanë afruar futbollistë, njëashtu sikurse ne që kemi pasur shumë lëvizje. Futbollistët janë gati për të reaguar por në futboll nuk ka kundërshtar të lehtë dhe e respektojmë kundërshtarin e radhës”, përfundoi Nuhiu.

Drita e fillon këtë edicion me ndeshjen që e zhvillon të shtunën (nesër) në shtëpi ndaj Feronikelit.

/Gazeta Olle/

Hidhet shorti për edicionin e ri në Superligën e basketbollit

Llapi me gjest fantastik, i liron tifozët nga pagesa e hyrjes për ndeshjen e parë kampionale ndaj Ulpianës