Nuhiu merr përsipër përgjegjësinë pas humbjes nga Drenica, ka disa fjalë edhe për ndeshjen e radhës ndaj Gjilanit

Drita është mposhtur nga Drenica në xhiron e 23-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Gjilanasit humbën në udhëtim me rezultat 2-1, dhe tani mbeten mbrapa në luftën për titull, shkruan Gazeta Olle.

Realizatorët e golave për Drenicën ishin Fatlum Gashi (08′) dhe Kreshnik Uka (45+2 nga penalltia), kurse për Dritën realizoi Marko Simonovski (46′).

Pas ndeshjes për “Art Sport” ka folur trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu i cili tha se kjo humbje i vështirëson vazhdimin e objektivave të kampionatit.

“Nuk duhet të arsyetohemi me terrenin, skuadra kundërshtare konkretizoi raste, sot maksimumi i skuadrës sonë ishte kjo, humbja na vëshirëson rrugëtimin në vazhdimin e kampionatit, përgjegjësitë e humbjes i marrë vet“, tha Nuhiu.

Ai ka folur edhe për ndeshjen e radhës ndaj Gjilanit. I pyetur se si do ti motivojë lojtarët për derbi ai tha se lojtarët e dijnë rëndësinë e kësaj ndeshje dhe nuk ka nevojë për motivim.

“Në derbi nuk ka nevojë për motivim, lojtarët e dijnë rëndësinë e derbit të Anamoravës“, deklaroi trajneri i Dritës.

/Gazeta Olle/

Mesazhi fantastik i ‘Intelektualëve’ nga Skenderaj: Nga këtu filloi liria

Batatina: Nuk e merituam humbjen sot, Ballkani vetëm futboll s’bëri