Nuhiu merr përgjegjësinë për humbjen në derbi: Nuk shfrytëzuam rastet

Gjilani ka fituar derbin lokal ndaj Dritës me rezultat të pastër 0-2.

Drita pati më shumë nga loja, por rastet e krijuar i shfrytëzuan më mirë bardhekuqtë që fituan ndeshjen.

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu ka marrë përgjegjësinë për humbjen, derisa ka lavdëruar lojtarët për angazhimin.

“Pjesa e parë ishte e ekulibruar nga të dyja skuadrat, por që ne ishim pak më mirë por jo mjaftueshëm për ta rrezikuar kundërshtarin”.

“Në pjesën e dytë e dytë nuk shfrytëzuam rastet dhe erdhi aftësia individuale e Prognit që hapi ndeshjen”, ka thënë Nuhiu.

“Nuk diskutohet, ishim me një lojtar më pak në fushë dhe me këtë rrezikuam më shumë. Më pas erdhi kundërsulmi dhe u realizua goli i dytë. Për këtë ndeshje si trajner unë marrë përgjegjësitë pasi lojtarët u angazhuan maksimalisht”, ka shtuar Nuhiu.

Progni flet pas derbit: Gol i veçant, na motivon për vazhdimësi

Spektakël me shtatë gola në Vushtrri, pikët e plota mbetën në ‘Ferki Aliu’