Nuhiu: Me VAR do të mbyllen të gjitha polemikat

Drita po mbanë konferencën për shtyp para duelit me Feronikelin.

Trajneri Ardian Nuhiu dhe drejtori sportiv Valon Zymberi janë duke u përgjigjur pyetjeve të gazetarëve.

Tekniku shkupjan i Dritës fillimisht ka folur për sistemin VAR, ku e ka përshëndetur ndryshimin e FFK-së për ta pruar sistemin VAR.

Ai ka thënë se me VAR polemikat marrin fund dhe tani iu mbetet të fokusohen vetëm në fushë, shkruan Gazeta Olle.

“Është për ta përshëndetur ndryshimin nga Federata që ka pruar sistemin VAR”.

“Me VAR do të mbyllen të gjitha polemikat dhe tani ne do të jemi të fokusuar vetëm në fushë”, tha Ardian Nuhiu.

/Gazeta Olle/

FIFA ia bllokon përsëri merkaton Feronikelit, kjo është arsyeja

Zymberi: Jemi dy klube që investojmë shumë, por që askujt nuk i bëhet vonë për stadiumin e qytetit