Nuhiu: Kam besim që do të performojmë në mënyrë perfekte nesër

Drita ka mbajtur konferencë për media para ndeshjes së 21-të kampionale, ku u paraqitën kryetrajneri Ardian Nuhiu, bashkë me futbollistin, Albin Krasniqi.

Trajneri Nuhiu theksoi se në tri ditët e fundit, Drita pati kohë për të sanuar shqetësimet e mundshme dhe në këtë periudhë është punuar për planin sesi t’i qasen ndeshjes së rradhës.

“Unë kam besim që do të performojmë në mënyrë perfekte nesër. Jemi të vetëdijshëm për forcën e skuadrës kundërshtare, pasi ata kanë një start të mirë dhe janë përforcuar me futbollistë që e njohin kampionati. Jemi munduar që të përgatisim skuadrën tonë,të jemi vetvetja dhe të luajmë në mënyrës siç dijmë ne. Ndeshja kërkon vlerësim, qasje te plotë dhe mendoj se do të gjejmë mënyrën dhe veprimet e duhura të dalim nga kjo ndeshje shumë mirë”, theksoi trajneri Nuhiu.

I pyetur për objektivat e klubit dhe kampionatin, trajneri theksoi se Drita synon të performojë për rezultate pozitive në secilin takim, gjë që e kërkon edhe nesër.

“Drita nuk i humb gjasat për titull përderisa ka matematikisht pikë për të marrë. Kemi cilësi, kemi marrë masat që i gjithë fokusi të jetë te secila ndeshje për të marrë më të mirën. Objektivi i Dritës është që nesër të fitojë ndeshjen. Fokusi i imi dhe i futbollistëve është te ndeshja e rradhës. Objektivat e klubit i kemi deklaruar edhe më herët, por nuk jemi vetëm në garë dhe kemi kundërshtarë të cilët po performojnë mirë. Është e rëndësishme të marrim ndeshjet një nga një, të marrim më të mirën, pastaj të presim rivalin e rradhës dhe rezultatet e të tjerëve”, përfundoi Nuhiu.

Kryetrajneri, Ardian Nuhiu njoftoi se për ndeshjen e nesërme mungojnë Ilir Blakçori për shkak të një lëndimi dhe Hamdi Namani për shkak të kartonëve, ndërsa kthehet Muharrem Jashari.

Ndeshja Malisheva – Drita zhvillohet të mërkurën, ora 13:00 në stadiumin “Liman Gegaj”, Malishevë.

/Gazeta Olle/

 

Ndezje e fishekzjarreve nga tifozët dhe hedhje e gjësendeve në fushë, merret vendimi për Prishtinën

Caktohen gjyqtarët e xhiros së 21-të të Superligës, ja kush i drejton ndeshjet kryesore