Notat e lojtarëve, Moldavi 1-1 Shqipëri: Berisha, Bajrami dhe Seferi më të mirët

Shqipëria ka barazuar me rezultat 1-1 ndaj Moldavisë në udhëtim, duke ‘prerë’ biletën e kualifikimit për në Euro 2024 që do të mbahet në Gjermani vitin e ardhshëm.

Goli i shënuar në minutën e 25-të nga Sokol Cikalleshi nga pika e bardhë e penalltisë, i dha avantazhin kuqezinjve në tokën moldave.

Moldavia arriti që të barazojë shifrat në 1-1 në minutën e 87-të përmes Vladislav Baboglo, megjithatë kjo nuk ishte pengesë që Shqipëria të realizojë ‘ëndrrën’ e kualifikimit për herë të dytë në histori të saj.

Lojtari më i mirë për Shqipërinë doli të jetë Etrit Berisha që u notua me notën 7.8, ndërsa pas tij u vlerësuan Nedim Bajrami (7.5) dhe Taulant Seferi (7.5).

Më i dobëti në këtë përballje ishte Ioan Revenco i Moldavisë që mori notën 6.1.

Emocionohet Duka: Nuk ka më mirë se kaq, është sukses që shkojmë në Evropian

Armando Broja i bashkohet festës kuqezi: Jemi në Europian