Notat e lojtarëve, Juventus 1-1 Inter: Lautaro dhe Chiesa më të mirët

Soccer Football - Coppa Italia - Semi Final - First Leg - Juventus v Inter Milan - Allianz Stadium, Turin, Italy - April 4, 2023 Inter Milan's Romelu Lukaku celebrates scoring their first goal as Juventus' Federico Chiesa reacts REUTERS/Massimo Pinca

Juventusi dhe Interi i kanë ndarë pikët në derbin që u zhvillua në kuadër të javës së 13-të në Serie A, pasi rezultati në fund ishte 1-1.

Golin për Zonjën e Vjetër e shënoi Dusan Vlahovic, ndërsa për zikaltërit Lautaro Martinez.

Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Lautaro me notën 7.6 sipas SofaScore.

Te Juvenusi më i miri ishte Federico Chiesa me notën 7.3.

Hans Nicolussi Caviglia me notën 6.4 dhe Nico Barella me notën 6.7 ishin më të dobëtët nga dy skuadrat në këtë përballje.

Notat e lojtarëve të Juventusit dhe Interit

Gjokoviq ka refuzuar testin e dopingut para lojës, pritet suspendimi i tij

Tri ndeshje interesante zhvillohen sot në Superligë, vëmendja në Lipjan