Norvegjia fton Odengaardin e Realit dhe një shqiptar

Përfaqësuesja A e Norvegjisë ka zbuluar listën për ndeshjen me Kroacinë, në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian ‘Francë 2016’.

Përzgjedhësi Per Mathias Hogmo, ka ftuar talentin 16-vjeçar të Real Madridit, Martin Odengaard.

Krahas kësaj, në listën e tij bënë pjesë edhe një shqiptar, transmeton Gazeta Olle.

shtë Valon Berisha i Red Bull Salzburg, i cili edhe më parë ka qenë pjesë e Norvegjisë A. (Gazeta Olle)

????????