Norvegji – Kosovë, assesi të ndalen golat në fund

Kosova U -21 po e zhvillon ndeshjen e dytë eliminatore dhe kësaj radhe përballet me Norvegjinë.

Kombëtarja nordike po fiton me shifrat 5:0.

Golin e katërt e shënoi Hanche-Olsen A. në minutën e 87-të.

Kosova ka mbetur me 10-të futbollistë pasi që Besfort Kolgeci është përjashtuar me karton të kuq në minutën e 54-. Kolgeci aktivizohet në qendër të mbrojtjes.

Kosova ndeshjen e parë e kishte humbur nga Irlanda me rezultat 1:0. /Gazetaolle.com 

Formacioni i Kosovës: Bekaj, Krasniqi, Ismajli, Kolgeci, Kabashi, Maloku, Broja, Hasani, Celina, Gashi, Sylejmani. Trajner: Rafet Prekazi.

3 stervitjau21-8