Në Turqi po “çmenden” pas tij, flet Vedat Muriqi: Pres edhe më shumë gola!

Vedat Muriqi ka debutuar me gol te Fenerbahce, në Superligën e Tuqisë.

Ai shënoi ndaj Gaziantep një gol shumë të bukur, që ishte më i bukuri i takimit.

“Jam i lumtur me fitoren që kemi arritur. Kjo ishte me rëndësi për ne. Pos rezultatit të thellë, edhe loja e bukur e shfaqur na ka gëzuar”.

“Jam i kënaqur me golin. Kemi pasur edhe disa raste, kemi mundur të shënojmë edhe gola të tjera. Shpresoj që edhe javën tjetër të shënoj”.

“E kam ndier se Emre do të ma pasojë topin, besoj se e kam kontrolluar mirë topin dhe topi doli para meje dhe në këtë formë mu lehtësua puna për shënim”, ka thënë Muriqi.

Fenerbahce e ka rinovuar dukshëm skuadrën dhe kërkon të lërë shenjë këtë edicion.