Njihuni me skuadrën që sapo u inkuadrua në Serie A

Benevento është skuadra e radhës e inkuadruar në kampionatin italian, Serie A.

Kanë përfunduar ndeshjet e barazhit  të futbollin italian.

Është skuadra e Beneventos ajo që ka arritur të inkuadrohet nga Serie B në Serie A, pasi fitoi në ndeshjen e dytë, ndërsa ndeshja e parë përfundoi pa gola 0-0.

Inkuadrimi i tyre në Serie A vjen pas fitores së tyre 1-0 ndaj Carpit, dhe ishte hera e parë në histori të klubit që arrijnë të inkuadrohet në nivelit më të lartë të futbollit italian.

serie_a_2017

Goli i vetëm u shënua në minutën e 33 nga George Puskas.

Benevento është skuadra e tretë që siguron inkuadrimin në Serie A, pas Veronas dhe Spalit.