Njihuni me 17 vjeçarin e grupmoshave të Kosovës, qendërmbrojtësin tejet perspektiv kosovar

Një nga mbrojtësit më perspektivë në futbollin e Kosovës është 17 vjeçari Blerjon Avdimetaj.

Mbrojtësi i Besës së Pejës po e përfaqëson Kosovën me sukses tek grupmoshat U19.

Shtatgjatë dhe tejet i fort fizikisht, 17 vjeçari kosovar ka rënë në sytë e shumë agjentëve që e shohin me perspektiv edhe në arenën evropiane, shkruan Indeksonline.

Avdimetaj është kapiten i Kosovës U19.

Pasimet e gjata e të sakta janë një nga atutë e forta të qendërmbrojtësit kosovar.

Mbyllet ndeshja në Stamford Bridge, Chelsea afër finales

Vucaj kërkohet nga klubi i madh në Shqipëri