Njihuni me 10 futbollistët më të shtrenjtë në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve është duke u futur në një fazë tjetër teksa shumë ekipe tashmë kanë siguruar kualifikimin.

Lojtarët të rëndësishëm kanë kontribuar me performanca, asiste dhe gola për të bërë të mundur kualifikimin. Por sa vlen kartoni i këtyrë futbollistëve?

Sipas “Transfermarkt” deri në 36 futbollistë në total kanë një vlerësim prej 75 milionë e lart. Ditët e fundit vlera e tregut të lojtarëve është përditësuar dhe deri në katër i janë bashkuar klubit 100 milionësh. Gazeta “Marca” ka renditur 10 futbollistët që kushtojnë mbi 100 milionë euro.

LISTA

10.Pedri – Barcelona | 100 milionë €

9.Herri Kejn – Bayern Munich | 110 milionë €

8.Fill Foden – Manchester City | 110 milionë €

7. Jamal Musiala – Bayern Munich | 110 milionë €

6.Viktor Osimhen – Napoli | 120 milionë €

5.Bukajo Saka – Arsenal | 120 milionë €

4.Vinicius Jr. – Real Madrid | 150 milionë €

3.Xhude Bellingam – Real Madrid | 150 milionë €

2.Kilian Mbape – PSG | 180 milionë €

1.Erling Haland – Manechster City | 180 milionë €

Maldini tregon të gjitha detajet e shkarkimit e tij nga Milani

KBF Bashkimi ia shkakton humbjen e parë Prishtinës