Një video ia shkatërroi karrierën, ish futbollistja: Vendosa të punoj me fotografi për të rritur, fitova 500 mijë euro për një vit!

Madelen Wright ishte një futbolliste premtuese, por një skandal i ndryshoi plotësisht jetën.

Në vitin 2019, futbollistja 23-vjeçare që luajti për Charlton u filmua duke bërë një festë të shfrenuar. Klubi anglez mendoi se nuk ishte e përshtatshme të jepte një imazh të tillë dhe pas disa hetimeve vendosën që Madelene të mos ishte pjesë e klubit.

“Kur luani për një ekip futbolli, ata bëhen familja juaj, kështu që largimi im ishte i vështirë”, tha Wright për The Sun.

Profili i saj në Instagram shumë shpejt arriti në 250 mijë ndjekës dhe vitin e kaluar ajo provoi ‘OnlyFans’, që ishte një hit për të. Ajo tashmë ka fituar 500,000 £ nga filmimet për të rritur.

“Largimi nga Charlton hapi punë të reja për mua. Shumë firma filluan të më kontaktojnë. Disa kompani të modës, kompani bikini dhe disa të lidhura me sportin, të gjithë donin të punonin me mua. Ishte fjalë për fjalë sikur një karrierë mbaroi dhe një tjetër ishte në duke filluar.”

Ajo filloi OnlyFans vitin e kaluar, duke shitur abonime për 24 funte në muaj. Në atë profil, fansat që abonohen kanë akses në fotot dhe videot e saj me bikini, fanella futbolli dhe të brendshme. Madelene thotë se para se të hapte llogarinë OnlyFans, ajo ishte e rezervuar sepse faqja ka një reputacion si pornografike dhe disa pretendojnë se inkurajon prostitucionin.

“Arsyeja kryesore që nuk e bëra më herët ishte reputacioni që kishte faqja. Nuk doja të lidhesha me të, por kur peshon të mirat dhe të këqijat dhe pasi e bëra për një vit, e di që e bëra një gjë e mirë”, tha Wright.

“Kam bërë gjysmë milioni paund në vitin e parë. Nuk do të gënjej, jeta ime ndryshoi plotësisht. Mund të përballoja të jetoja e pavarur, të udhëtoja dhe të shijoja shumë luks”.

Prce merr drejtimin e kampionit kosovar

Van Bommel: Ndaj Dritës do të jetë 100% e vështirë