Një tjetër skuadër angleze futet në garë për Armando Brojën

Wolverhampton Wanderers po shqyrton një lëvizje për sulmuesin shqiptar, Armando Broja, e ardhmja e të cilit ka të ngjarë të varet nga fakti nëse Chelsea nënshkruan një sulmues këtë muaj.

Sipas mediumit The Guardian, Wolverhampton Wanderers po shqyrton një lëvizje për sulmuesin shqiptar, Armando Broja.

Broja do ta gjejë veten në një vendim për të marrë nëse Mauricio Pochettino sjell një tjetër sulmues, pasi shanset e 22-vjeçarit shqiptar për futboll të rregullt do të jenë më të ulëta nëse konkurrenca për vende rritet.

Shqiptari udhëhoqi vijën gjatë fitores së Chelseat ndaj Fulhamit fundjavën e kaluar, por pati një lojë frustruese dhe u zëvendësua në minutën e 66-të. Ai nuk ka qenë në gjendje të ndërtojë momentin që kur u kthye nga një dëmtim i rëndë në gju këtë sezon.

Situata ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve. West Ham ka qenë prej kohësh adhurues i Brojës, kontrata e të cilit skadon në vitin 2028 dhe Wolves e kanë shtuar atë në listën e tyre të ngushtë.

Gary O’Neil, menaxheri i Wolves, dëshiron të nënshkruajë një sulmues dhe ka shikuar një marrëveshje huazimi për Danny Ings të West Ham. Megjithëse Broja ka shënuar dy herë në 17 paraqitje këtë sezon, potenciali i tij ishte i qartë kur ai bëri përshtypje gjatë një huazimi në Southampton në sezonin 2021/22.

Interesi nga Wolves është në një fazë eksploruese dhe nuk ka gjasa që ata të jenë në gjendje të ndjekin një marrëveshje të përhershme për Brojën. Preferenca e tyre fillestare do të ishte një huazim me mundësi blerjeje në verë.

Broja është produkt i akademisë së Chelseat. Shitja e tij do të rriste pozicionin e tyre financiar në Fair Play. Paratë e marra për lojtarët e akademisë bien si fitim i pastër në termat e Fair Play Financiarit.

OKC humb ndeshjen e dytë brenda 24 orëve në Los Angeles, kësaj radhe mposhtet nga Clippers

Duka u tregon italianëve për punën e madhe të FSHF dhe rritjen e Kombëtares së Shqipërisë