Një tjetër karton i kuq për Prishtinën, Llapi shënon edhe golin e tretë

Ka ardhur edhe kartoni i tretë i kuq në finalen e Superkupës së Kosovës.

Portieri i Prishtinës, Betim Halimi është ndëshkuar me karton të kuq, pasi shkaktoi një tjetër penallti.

E përsëri përgjegjësinë e mori Festim Alidema i cili u tregua i saktë duke realizuar për 1-3.

Me këtë gol, tani Llapi është shumë afër ta fitoj trofeun e Superkupës së Kosovës. /Gazeta Olle/

Llapi në epërsi pas vazhdimeve të para

Rikthim fantastik i Llapit, mposhtë Prishtinën pas vazhdimeve dhe fiton Superkupën e Kosovës