Një tifoz vritet në stadium

Një tifoz është vrarë në stadiumin e Zheljeznicarit të Bosnjë e Hercegovinës.

Sipas portalit, ‘kiks’, tifozi është vrarë sonte pas orës 19:00, nga armë zjarri, dhe ai është tifoz i Zheljeznicarit.

Lajmi për vdekjen e 26-vjeçarit është konfirmuar edhe nga policia, e cila po zhvillon hetimet. Tifozi ndërroi jetë gjatë rrugës për në spital. (Gazeta Olle)