Një rast pozitiv me Covid-19 tek klubi i Bundesligës

Mungesë e rëndë për Stuttgartin para miqësores kundër Barcelonës, dhe veçanërisht para fillimit të kampionatit.

Sasa Kalajdzic rezultoi pozitiv për Covid-19, siç raportohet nga vetë klubi gjerman, përcjellGazetaBlic Sport.

Austriaku është vendosur në izolim në shtëpi.

Asnjë rast tjetër nuk u regjistrua në pjesën tjetër të grupit të ekipit.

Drejtori i Dritës takim me legjendën holandeze të Feyenoordit, Robin Van Persie

Arbnor Morina ishte në bisedime me Vëllaznimin, por kjo është arsyeja që marrëveshja ka dështuar mes palëve