Një nga më të dalluarit, legjenda Rui Costa ia vazhdon kontratën yllit shqiptar te Benfica

Adrian Bajrami rinovon kontratën me klubit e njohur portugez, Benfika. Qendërmbrojtësi 21-vjeçar, pjesë e Benfikës B që nga vitit 2022, ka nënshkruar kontratën e re me kohëzgjatje deri në vitin 2026.

I lindur në Zvicër dhe i formuar si futbollit në vendin helvet, Bajrami është grumbulluar në vitin 2022 nga Shqipëria dhe ka luajtur me fanellën kuqezi në tri miqësore: në humbjen 1-3 me Italinë, në fitoren 2-0 me Armeninë dhe në barazimin 0-0 me Estoninë.

Me Benfikën B këtë sezon është aktivizuar në 20 ndeshje dhe ka shënuar një gol.

Stadiumi tanimë i harruar, MKRS njofton se do të rinovohet palestra e sporteve në Gjilan

Haaland me pesë gola, De Bruyne me katër asistime – City fiton bindshëm në udhëtim te Lutoni