Një nga festimet më të veçanta të golit në dekadën e kaluar, ja çfarë bëri ylli i Prishtinës (VIDEO)

Jo vetëm golat, por edhe mënyra e festimit të tyre mbetet gjatë në mendjen e publikut.

Në dekadën e kaluar të futbollit kosovar pati shumë festime pas golave nga më të çuditshmet, e deri tek ato më të veçantat, shkruan Gazeta Olle.

E një rast i veçantë festimi ishte edhe ai i Labinot Ibrahimit sa ishte pjesë e Prishtinës.

Mbrojtësi që tashmë djerësitë fanellën e Arbërisë, atë botë realizonte një gol me aromë fitoreje për kryeqytetasit.

Ai shënonte në derbin lokal kundër Flamurtarit, e goli i tij ishte ai që i fitonte ndeshjen Prishtinës.

Megjithatë goli nuk mbeti gjatë në mendje, por festimi i tij po.

Ibrahimi u nis në drejtim të ulëseve të stadiumit të qytetit dhe e festoi nga aty golin, po si të ishte një shikues.

VIDEO:

/GazetaOlle/