Një kosovar, më i dobëti te Zvicra

Granit Xhaka ka shënuar supergol, ndërsa Xherdan Shqiri ka asistuar dy herë në fitoren e thellë të Zvicrës kundër Estonisë me rezultat 3:0.

Pikërisht, këta dy lojtarë kanë marrë notën më të mirë (5), për paraqitjen e shkëlqyeshme, nga taloidi zviceran ‘Blick’.

Besoni ose jo, lojtarët më të dobët në këtë ndeshje ishin: mesfushori kosovar Valon Behrami dhe sulmuesi Josip Drmic, të cilët u notuan me notën 3.