Një grua e futë skuadrën e saj në Premierligë

Norwich është skuadra e fundit që e kompleton Premierligën për sezonin 2015/2016.

Norwich arriti të fitojë ndeshjen play-off kundër Middlesbrough me rezultat 2:0, duke i dhënë vetës lejën për një festë të madhe. Golat në ndeshjen play-off i shënuan Jerome 12’ dhe Redmond 15’.

Norwich ka edhe një të veçantë pasi Delia Smith është aksioneria kryesore e klubit dhe e para femër që do ta drejojë një skuadër në Premierligë.

Me hyrjen në Premierligë skuadra fitoj 130 milionë funte.

1

 

 

 

3

 

4

 

6