Një futbollist shqiptarë në formacionin e javës në Serie A (FOTO)

Futbollisti i Kombëtares shqiptare Elsied Hysaj, është i pazëvendësueshëm në pozitën e tij te skuadra e Empolit. Fitorja në shtëpi prej 3:0 ndaj Chievos, ka bërë që Hysaj, të jetë pjesë e formacionit të javës së bashku me lojtarë si: Icardi, Pirlo, Candreva dhe Zapata.

 

Paraqitjet fantastike të mbrojtësit të krahut janë lavdëruar edhe nga analistët italian, duke e ngritur në qiell mbrojtësin e Kombëtares së Shqipërisë.

 

10425380_856374464419415_7015453134170435758_n