Ngriti flamurin shqiptar në mes të Beogradit, Gjykata e Apelit në Durrës vendos për “Ballist” Morinën

Gjykata e Apelit në Durrës ka vendosur të lërë në liri të plotë Ismail Morinën, i njohur si Ballist Morina, i cili ngriti flamurin shqiptar në mes te Beogradit, më 14 tetor 2014.

Vendimi është marrë sot nga gjyqtarja Anita Mici, ndërsa Morina ka lënë qelinë pak muaj më parë, por ishte ende në hetim në gjendje të lirë.

Ballist Morina u arrestua disa muaj më parë nga policia e Kukësit, teksa po vinte nga Kosova pasi nuk kishte shlyer 5 muaj burg për armëmbajtje pa leje.

Ai u bë i njohur pasi ngriti dronin me flamurin shqiptar në Beograd.

Akuza që rëndonte ndaj Morinës ishte ajo e armëmbajtjes pa leje për të cilën ai është arrestuar në Durrës në vitin 2015 dhe është hetuar pas tre muaj në gjendje të lirë./ps/

 

Agim Ademi pret menaxherin italian i cili po interesohet për SC Gjilanin

Ylli i rrjeteve sociale firmos kontratën në UFC, fiton më shumë se profesionistët