Nga Turqia të sigurt: Emre ka telefonuar Muriqin që të kthehet te Fenerbahce

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi mund të rikthehet në Superligën e Turqisë.

Mediat në Turqi e zbulojnë se Emre Belozoglu ka pasur kontakte me Muriqin gjatë afatit të janarit.

Kolumnisti i njohur turk, në gazetën Sansal Buyuka – thotë se Emre e telefonoi Muriqin për ta sjellë prapë në skuadër.

“Emre e telefonoi Vedatin dhe i tha që ‘Unë jam Emre’. Pra, Feneri po e konsideron kthimin e Muriqit në Fenerbaçe. Nëse e shikojmë tani, Vedati është 500 herë më i mirë.”, vazhdoi tutje kolumnisti.

Kujtojmë që sulmuesi kosovar u transferua në Itali te skuadra e Lazios për më shumë se 17 milionë euro.

Vedat Muriqi - Player profile 19/20 | Transfermarkt

Deri tani, Muriq ka shënuar vetëm dy gola për ekipin italian.