Nga Shqipëria: Skënderbeu mund të takohet me Prishtinën në Ligën e Evropës

Në datën 19 qershor Skënderbeu do të mësojë kundërshtarin e turit të parë të Ligës së Europës.

Koeficienti i lartë i favorizon korçarët për tu përballur me një skuadër të lehtë në letër.

Në listën e gjatë të kundërshtarëve të mundshëm bëjnë pjesë edhe dy skuadrat shqiptare, Shkëndija e Tetovës dhe Prishtina.

Skenderbeu

KUNDËRSHTARËT E MUNDSHËM TË SKËNDERBEUT

SHTETI: SKUADRA KOEFICIENTI

Kazakistan: Irtish 3.550

Bosnje: Shiroki Brijeg 3.550

Luksemburg: Fola Esch 3.475

Luksemburg: Diferdanzh 3.475

MAQEDONI: SHKËNDIJA 3.375

Slloveni: Gorica 3.375

Mali i Zi: Sutjeska 3.300

Armeni: Pjunik 3.275

Serbi: Mladost 3.075

Irlandë: Shamrok Rovers 3.065

Gjeorgji: Çikhura Saçkhere 3.025

Gjibraltar: Linkoln Red Imps 3.000

Letoni: Jelgava 2.975

Finlandë: SJK 2.780

Irlandë: Kork Siti 2.565

Mali i Zi: Zeta 2.550

Ishujt Faroe: B36 Torshavn 2.450

Sllovaki: Ruzhomberok 2.350

Irlandë: Derri Siti 2.315

Letoni: Liepaja 2.225

Moldavi: Zaria Balti 2.150

Finlandë: VPS 2.030

Islandë: Valur 1.925

Hungari: Vasas 1.900

Lituani: Atlantas 1.825

Lituani: Suduva Marijampole 1.825

Armeni: Gandazasar Kapan 1.775

Gjeorgji: Torpedo Kutaisi 1.775

Lituani: Trakai 1.575

San Marino: Tre Pene 1.566

Uells: Bala Taun 1.525

Gjeorgji: Dinamo Batumi 1.525

Ishujt Faroe: NSI Runavoik 1.450

Maltë: Balzan 1.300

Uells: Konah’s 1.275

Uells: Bangor Siti 1.275

Andorra: UE Santa Koloma 1.233

Luksemburg: Progres Niederkorn 1.225

Maqedoni: Pelister 1.125

San Marino: Folgore 1.066

Maltë: Floriana 1.050

Irlanda e Veriut: Koleraine 0.900

Irlanda e Veriut: Baljmena Junajtid 0.900

Andorra: Sant Julia 0.733

Ishujt Faroe: 0.700

Gjibraltar: St.Zhozef 0.500

KOSOVË:PRISHTINA 0.000