Nga Rexha te Smakiqi e Bejta – Drenica prezanton 10 transferimet e afatit kalimtar të janarit

Drenica nuk ka qëndruar duarkryq në afatin kalimtar të janarit, madje ka bërë dhjetë goditje.

Klubi që ishte në krizë financiare duket se tashmë e ka tejkaluar këtë gjë dhe sot ka prezantuar punën e bërë në janar.

Në skuadër janë afruar emra të njohur si Kastriot Rexha, Berat Ahmeti, Azem Bejta, Florjan Smakiqi dhe Bleon Sekiraqa.

Po ashtu skuadrës kuqezi i janë shtuar edhe lojtarë të talentuar si Alban Shabani, Gentris Leci, Luan Dobra, Albin Kapra dhe Arlis Shabani.

Drenica e nis pranverën me ndeshjen e Kupës së Kosovës që zhvillohet nesër (e diel) ndaj Prishtinës.

Kuqezinjtë e kanë mbyllur stinorin vjeshtor me 23 pikë në vendin e gjashtë.

Shpërthen kryetari i Dukagjinit, Fabi Veseli: Kur të flet Dukagjini, nuk mundeni me përballu tërmetin

Përfundon gjithçka, Xherdan Shaqiri transferohet te Chicago Fire