Nga kamariere në një modele të famshme, njihuni me të dashurën e Karim Benzemas

Karim Benzema, një “yll” në fushën e blertë dhe jashtë saj. Pa dyshim, lojtari më i mirë i sezonit të kaluar (të gjitha analizat e bëjnë fitues të sigurt të Topit të Artë), duke se burimin e suksesit e ka tek jeta private. Që kur është lidhur me modelen amerikane, Jordan Ozuna, njeh veçse suksese.

Dashuria e re e sulmuesit francez fillimisht ka punuar si kamariere në Las Vegas, por sot ajo është pjesë e agjencive të ndryshme të modelingut si State Management, në Nju Jork; Caroline Gleason Management me bazë në Miami; Tricia Brink Management nga Los Angeles; dhe The Salt Agency, e vendosur në Atlanta.

Sulmuesi i Real Madridit e ka qenë shumë i rezervuar për jetën e tij sentimentale, edhe pse dihet se ai ka dy fëmijë me dy gra të ndryshme: Chloé De Lunay, është nëna e vajzës së tij të parë dhe Cora Gauthier, një modele franceze, nga lidhja me të cilën lindi Ibrahimit në vitin 2017.

E dhëna e parë që të dy (Benzema dhe Ozuna) mund të ishin bashkë erdhi disa muaj më parë kur ajo ishte në Paris pikërisht për finalen e Champions League.

Disa ditë më parë Jordan ka publikuar disa imazhe në Instagram, ku shfaqen të përqafuar teksa po shijojnë një moment intim. Më vonë erdhi një foto e dytë që tregon një pjesë të një videotelefonatë.

Pasi Benzema fitoi Superkupën e Evropës, ajo i është përgjigjur postimit të fundit në Instagram dhe madje kanë ndjekur njëri-tjetrin. Duket se marrëdhënia po shkon më mirë sesa pritej.

Të hënën hidhet shorti për edicionin e ri në futbollin e femrave

Inzaghi vlerëson lartë talentin shqiptar Kristjan Asllanin