“Nga dhimbja në lavdi, historia ime dardane” – slogani fantastik i Dardanëve për kampanjën kualifikuese për Euro 2024

Kosova do të nis kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian.

Kombëtarja e Kosovës bënë pjesë në grupin I ku në dy duelet e para do të luaj ndaj Izraelit në udhëtim me 25 mars dhe ndaj Andorës me 28 mars në “Fadil Vokrri”.

Tifogrupi i Kosovës, “Dardanët” kanë zbuluar një slogan interesant që do ta përdorin për këtë kampanjë.“From Pain to Glory, my Dardanian Story” (Nga dhimbja në lavdi, historia ime dardane).

Miqësoret me Poloninë dhe Azerbajxhanin, ka ndryshime edhe në listën finale të Shqipërisë U-21

Cikalleshi dhe Asani flasin përpara Polonisë: Është ndeshje e vështirë, por në Varshavë do të luajmë për fitore