Neymar tregon arsyet e zënkës me tifozin

Ndeshja e Ligës së Kampionëve, ndërmjet Manchester Cityt dhe Barcelonës, përveç spektaklit që solli në fushë pas ndeshjes kishte edhe momente acaruese. Një ndër to ishte edhe zënka e futbollistit të Barcelonës, Neymar, me një tifozë.

Vet Neymar, pas publikimit të videos ka thënë ka qenë vetëm duke biseduar më të dhe më pas ai filloi ta ofendonte në mënyrë të rëndë duke mos dashur t’i zbuloi fjalët e tifozit.

“Në fillim ne kemi bërë vetëm një bisedë relaksuese dhe pas kësaj ai filloi të më ofendoi në mënyrën më të rënd por mu nuk ma lejoj kultura që të sillem në atë mënyrë me atë”, deklaroi Neymar.