Neymar e ekzagjëron edhe në miqësore, simulim qesharak për të fituar penalltinë

Neymar ishte një nga protagonistët kryesorë të PSG në triumfin e parisienëve 2-6 në miqësoren ndaj japonezëve të Gamba Osaka. Brazliani shënoi dy gola dhe asistoi një tjetër për Messin, megjithatë performanca e tij u zbeh disi nga një simulim në zonë në pjesën e parë të lojës.

Sulmuesi, ia doli me “mjeshtëri” të mashtronte arbitrin teksa fitoi 11-metërshin edhe pse nuk kishte asnjë kontakt me kundërshtarin. Tashmë, video e 30-vjeçarit është përhapur kudo në rrjetet sociale dhe pjesa më e madhe kanë nisur sërish kritikat ndaj Neymar.

Në fakt, Neymar ka qenë gjithnjë në fokusin e tifozëve në të tilla episode pasi nuk është hera e parë që akuzohet si një lojtar që simulon shumë dhe përdor “hile” për përfituar në mënyrë të padrejtë ndaj kundërshtarëve.

Nisin punimet në fushën e stadiumit “Riza Lushta”, 89-shi falënderon FFK-në

Prce merr drejtimin e kampionit kosovar