Newcastle zyrtarizon kapitenin e PSV-së

Newcastle ka konfirmuar transferimin e Georginio Wiljnaldum nga PSV Endhoveni.

Ekipi anglez ka paguar 13 milionë funte për kapitenin holandez, i cili është shprehur i lumtur me transferimin te Newcastle.

“Ishte koha e duhur për mua që të largohem dhe klubi më dëshironte shumë. Jam i lumtur që jam këtu”, ka thënë Wiljnaldum për faqen zyrtare të klubit.