Newcastle United kërkon transferimin e sulmuesit të Barcelonës

Memphis Depay është gjithmonë e më larg Barcelonës.

Sulmuesi nuk po gjen hapësira te skuadra e Xavi-t dhe tani në skenë është shfaqur Newcastle.

Skuadra surprizë e Premier League, pasi “qymyrxhinjtë” renditen momentalisht në vendin e dytë dhe projekti po jep frytet e para, por ndërtimi i një skuadre solide vijon.

Kështu, anglezët janë të gatshëm të paguajnë kartonin e holandezit dhe të mbyllin operacionin në janar.

Nga ana tjetër, 28-vjeçari është i hapur për një rikthim në “ishull”, pasi më parë ka luajtur për Manchester United në sezonet 2015-2017 dhe projekti i Newcastle mund ta bindë të largohet përfundimisht nga Barcelona

Trajneri i ri i Kombëtares, dhuratë për festat e fundvitit, ja cili është më pranë bankinës kuqezi

Situata e licencimit të FFK-së, flet ministri Hajrulla Çeku