Nesër El Classico, Barcelona pret në shtëpi Real Madridin

Në Eurolegue do të ballafqohen dy skuadrat më në formë aktualisht në ligën më të fuqishme evropiane në basketboll.

Nga ora 21:00 në Palau Blagurana do të ndeshen dy gjigandët evropian, një ndeshje që luhet për lidershipin e tabelës.

Pas 13-të xhirove të para Real Madrid dhe Barcelona ndajnë tabelën me pikë të barabarta, duke fituar 10-të ndeshje, dhe duke humbur dy, rekord 11-2 në 13-të ndeshje.

Pesë ndeshjet e fundit tregojnë më së miri për rivalitetin e dy super skuadrave, asnjëra skuadër nuk ka arritur të i fitojë dy ndeshje radhazi në pesë ndeshjet e fundit ndaj njëra-tjetrës.

 

Mbyllet ndeshja në Karagaç, Peja shkatërron Dritën

FSHF vijon investimet në fushat e futbollit