Nëse e fiton Barcelona Ligën e Kampionëve, Arsenali fiton 2.8 milionë funte bonus

Nëse Barcelona do ta fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve kundër Juventusit në finale, Arsene Wenger dhe Arsenali do të kenë një arsye për të festuar.

Kjo pasi që klauzolë e marrëveshjes për transferimin e Thomas Vermalen ka qenë që nëse Barcelona e fiton Championsin, Arsenalit do t’i takojnë 2.8 milion funte bonus.

Ndryshe, Barça e ka kompletuar transferimin e Vermalenit për 15 milionë funte. /Gazeta Olle