Nedim Bajrami: Më kanë pritur shumë mirë në Kombëtare, shpresoj të shënoj ndaj San Marinos

Shqipëria kishte vite që e kërkonte dhe në ndeshjen debutuese Nedim Bajrami tregoi se është një mesfushor klasi, që e çon në një tjetër nivel lojën e kuqezinjve.

Në prononcimin pas fitores me Hungarinë, lojtari i Empolit deklaroi:

“Debutim i mirë, luajtëm të gjithë mirë dhe jam shumë i lumtur. Më kanë pritur shumë mirë në skuadrën, kështu duhet të vazhdojmë.

Kam folur me Edy Rejën dhe ndihem shumë mirë në pozicionin që luajë.

E kemi ditur se duhej ta fitonim, ka qenë e vështirë, por tifozët na kanë pritur shumë mirë dhe e fituam. Duhet të jemi gati për ndeshjen tjetër. Nëse luaj, shpresoj të shënon në ndeshjen tjetër.”

Kosova U19 pëson humbje në miqësoren e parë kundër Turqisë U19

Reaj: Kujt nuk i pëlqejnë zgjedhjet, do rrijë në shtëpi