Nedim Bajrami i jashtëzakonshëm, vrapon nga porta në portë dhe jep një asist që vlen më shumë se goli (video)

Ndonjëherë një asist mund të vlejë më tepër sesa vetë goli. Ky ishte edhe rasti i sotëm në ndeshjen mes Empolit dhe Cagliarit. Pjesa e parë është mbyllur në shifrën 1-0 për Empolit, teksa Pinamonti shënoi në të 38.

Por pjesën më të madhe të meritës në këtë realizim e ka futbollisti i Shqipërisë, Nedim Bajrami. Ky i fundit e mori topin thuajse që nga porta e Empolit për të shkuar në zonën e kundërshtarit, atje ku do të gjente saktësisht Pinamontin.

Bashkimi triumfon ndaj Prishtinës dhe fiton Kupën

U inagurua stadiumi Zahir Pajaziti, llapjanët e nisin mbarë sezonën pranëverore