Në vikend mbyllet gjysmë-sezona në BKT Superligën e Kosovës

Java e 18-të në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon në fundjavë me ndeshje mjaftë interesante.

Po ashtu në këtë xhiro do të përmbyllet edhe faza e dytë e garave dhe gjithashtu do të dihet edhe kampioni vjeshtor, shkruan Sheshi.info

Ndeshja kryesore pritet të zhvillohet në Suharekë, aty ku skuadra e Ballkanit do ta pres Gjilanin.

Interesant pritet të jetë edhe ballafaqimi mes Llapit dhe Prishtinës që do të zhvillohet në Merdare të Podujevës.

Më poshtë Gazeta “Sheshi” ua sjellë orarin e plotë të xhiros së 18-të:

Java e 18-të:

E shtunë, 11.12.201

Llapi – Prishtina 13:00

Feronikeli – Drenica 13:00

Drita – Ulpiana 13:00

E diel, 12.12.2021

Ballkani – Gjilani 13:30

Malisheva – Dukagjini 13:00

Ja për çka ishin shenjat e kuqe në fytyrat e futbollistëve në derbin Prishtina – Drita?

Mërgim Berisha shënon gol të bukur për Fenerbahcen (Video)