Në stadiumin e stërmbushur, Ferizaj fiton ndeshjen e parë miqësore

Ferizaj e ka nisur mbarë fazën përgatitore dhe ndeshjet miqësore.

Skuadra e njohur kosovare që do të garojë edhe edicionin e ri në Ligën e Parë (Grupi B), ka zhvilluar ndeshjen e parë miqësore.

Kundërshtari i parë në ndeshjet kontrolluese për Ferizaj ka qenë ekipi shqiptar që luan në futbollin gjerman FC Kastrioti Stukenbrock.

Ky takim është përcjell nga një numër i konsiderueshëm i tifozëve, derisa faqja e Ferizajt e ka cilësuar si të stërmbushur stadiumin.

Ferizaj e ka fituar takimin me rezultat të ngushtë 3:2.

Golat për skuadrën e trajnerit Megzon Visoka i shënuan Ramush Ramadani, Ardian Selimi dhe Lorent Bibaj. /Gazeta Olle/

 

Zgjim Mustafa largohet nga Dardana, së shpejti vendos për të ardhmen

Gjilani prezanton tri fanella për edicionin e ri