Në mesjavë ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës

Në mesjavë luhen ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës në hendboll. Ndeshjet e Kupës zhvillohen në të dy konkurrencat.

Prishtina – Llapi është prej ndeshjeve interesante te hendbollistët. Kjo ndeshje luhet të enjten nga ora 17:00.

Të enjten janë edhe ndeshjet Rahoveci – Drenica (19:30) dhe Vëllaznimi – Prizreni (19:00).

Ndërkohë të mërkurën luhen takimet: Trepça – Samadrexha (18:00), Kastrioti – Lepenci (18:00), Deçani – Drita (19:00).

Besa Famgas – Istogu dhe Zhegra – Ulpiana luhen më vonë.

Te hendbollistet ndeshjet e së mërkurës janë: Vushtrria – Trepça (18:00), Ferizaj – Ulpiana (16:30), Vëllaznimi – Kastrioti (17:00).

Sot është takimi Samadexha – Vjosa (19:00), ndërsa takimet e së enjtes janë: Istogu – Dukagjini (16:00), Prishtina – Drita (19:00), Deçani – Jusuf Gërvalla (18:30). CLICK – Shqiponja luhet më vonë.

Duka reagon pas pensionimit të Xhakës nga kombëtarja: Misioni yt u përmbush!

Nga Ronaldo tek Lewandowski, ja formacioni i yjeve që mund të humbasin Botërorin