Në këtë stadium luante gjiganti evropian deri para dy vjetësh, sot në vend të fushës ka autostradë!

Për më shumë se 50 vjet, nga 1966 dhe 2017, stadiumi “Vicente Calderon” ishte shtëpia e skuadrës së njohur spanjolle, Atletico Madrid.

“Los Colchoneros” fituan gjashtë tituj kampioni në atë stadium, shtatë Kupa të Spanjës dhe tre trofe të Ligës së Evropës, përcjellë Gazeta Olle.

Ky stadium tani është në prishje, pasi Atletico ka bërë impiantin e ri.

Në një foto krahasimore se si ka qenë dhe si është “Vicente Calderon”, shihet se tani ka mbetur vetëm tribuna kryesore.

Në vendin ku ishte fusha, tani është shtrirë një autostradë.

Pra, tani mund të kaloni me makinë në vendin ku deri para dy vjetësh ishte fusha. /Gazeta Olle/