Në fundjavë zhvillohet derbi mes Trepçës dhe Prishtinës në hendboll

Katër ndeshje të javës së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) luhen të shtunën. Vëmendja do të jetë në palestrën ‘Minatori’ në Mitrovicë, ku zhvillohet derbi i xhiros. Nga ora 18:00 takohen Trepça e Prishtina, dy skuadrat me nam në hendbollin tonë.
22/10/2021, 19:32

Trepça ka fituar pesë ndeshjet e deritashme dhe është lidere e klasifikimit me 10 pikë. Prishtina është e treta me 8 pikë. Ka katër fitore e një humbje. Pritet ndeshje e bukur hendbolli dhe atmosferë sportive.

Ndeshje e mirë pritet të jetë edhe ajo në mes të Llapit dhe Vëllaznimit, që luhet nga ora 19:00 në Podujevë. Prej orës 19:00 takohen edhe Drenica e Rahoveci. Ndërkohë Zhegra e Deçani luajnë prej orës 14:00 në Ferizaj.

Ndeshja mes Kastriotit dhe Besa Famgas luhet më vonë për shkak se Besa të dielën luan me Borcin e Banjallukës në ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Kupës Evropiane.

Në Ligën e Parë të hendbollistëve është java e katërt. Të shtunën janë takimet Istogu – Drita (12:00) dhe Prizreni – Ulpiana (16:30). Kurse ndeshjet e së dielës janë: Samadrexha – Lepenci (14:00), KEK-u – Vushtrria (17:00).

Armando Broja titullar edhe sot në Premier League, një tjetër mundësi e madhe për sulmuesin shqiptar

Fundjavë historike, starton Liga Unike