Në fundjavë fillon Superliga e Femrave në basketboll

Të dielën do të zhvillohet java e parë në Superligën e Femrave për edicionin e ri.

 

Prishtina, Penza dhe Bashkimi shihen favoritë përballë kundërshtarëve në këtë xhiro.

Prishtina sfidën e parë në edicionin e ri do ta ketë ndaj Kastriotit.

Ndërkohë, Penza, që është kampione dhe fitoi Superkupën së fundi, do të ndeshet me Trepcën.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiro është ndërmjet Vëllaznimit dhe Bashkimit.

Skuadra kuqezi edicionin e kaluar zhvilloi një kampionat shumë të mirë, megjithatë, në edicionin e ri ka bërë disa ndryshime, duke u përqendruar me lojtare të reja, kurse Bashkimi e fillon edicionin me synime të mëdha.

Superliga e Femrave – Java 1
E diel
13:00 Prishtina – Kastrioti
13:00 Trepça – Penza
13:30 Vëllaznimi – Bashkimi

/Gazeta Olle/

Takime interesante në Superligë, vëmendja në Prishtinë dhe Prizren

Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Shqipëri – Poloni, stadiumi “Air Albania” do të jetë plotë