Në formacion e javës në Bundesliga, edhe një shqiptar (FOTO)

Mesfushori kosovar, Granit Xhaka, i dha skuadrës së tij tri pikë tejet të rëndësishme ndaj Kolnit, me një paraqitje fantastike në atë ndeshje duke bërë që të jetë pjesë e formacionit të javës në Bundesliga.

Në formacionin e javës bëjnë pjesë edhe Reus, Robben Shweinsteiger, dhe Aubameyang, të cilët ishin figurat kryesor në fundjavë për ekipet e tyre.

 

Formacioni1