Ndryshon edhe orari i Ligës së Parë

Edhe Liga e Parë që nga kjo javë do të luhet në orar tjetër. Takimet do të nisin nga ora 14:00, një orë më vonë se sa deri më tani.

Në fundjavë luhet java 20, derisa kryendeshja është ajo mes Dukagjinit të Klinës dhe Gjilanit, që luhet të dielën.

 

Orari – Java 20

 

E shtunë – ora 14:00

 

Llapi- Ulpiana

Rahoveci – Flamurtari

Ballkani – Vllaznia (P)

 

E diel – ora 14:00

Liria – Lepenci

Dukagjini – Gjilani

F-Kosova- Kek-u

Kosova (P) – R-Sadiku (termini i ndeshjes nuk është caktuar)

Deçani – 2-Korriku  (Zhvillohet në Gjakovë, termini nuk dihet)