Ndryshohet lokacioni për miqësoren Drita – Kika

Të shtunën Drita zhvillon ndeshje miqësore ndaj skuadrës së Ligës së Parë, Kikës.

Ishte paraparë që ndeshja kontrolluese të zhvillohej në Stadiumin e qytetit në Gjilan, me fillim nga ora 12:30, shkruan Gazeta Olle.

Megjithatë, në momentet e fundit është bërë një ndryshim, pasi është vendosur që miqësorja të zhvillohet në fushën me bari sintetik në Gjilan.

Kujtojmë se Drita dhe Gjilani ndeshjet si vendas këtë edicion janë duke i zhvilluar në fushën me bari sintetik. /Gazeta Olle/ 

Drejtori i Përfaqësueses së Zvicrës takohet me atë të Serbisë, helvetikët marrin vendimin: Nuk duhet të bëhet shqiponja në Kampionatin Botëror

Pat edhe therje të tifozëve dhe ishte katrahurë në stadium, por FFK vendos t’ia falë gjysmën e dënimit Prishtinës