Ndodh edhe kjo, gjarpëri futet në fushën e lojës – ja si reaguan lojtarët

Lojtarët ikën me një frikë të tmerrshme ndërsa një gjarpër i madh pushtoi fushën dhe ndërpreu lojën në Guatemala.

Arbitri ndërpreu ndeshjen e ligës së Nueva Concepcion kundër Municipal në minutën e 82-të, kur vuri re mysafirin e padëshiruar.

Një komentues i ngatërruar i ndeshjes fillimisht fajësoi një tifoz për vrapimin në fushë.

Por kolegu i tyre vuri re arsyen e vërtetë dhe bërtiti: “Ajo që është në fushë është një gjarpër, futbolli guatemalan ka parë gjithçka!”

Një punonjës u përpoq të merrte kontrollin e zvarranikut duke e larguar me një shkop te madh.

Dhe ndërprerja e çuditshme më në fund përfundoi kur dy oficerë policie u përpoqën t’i prisnin kokën gjarprit me mburoja kundër trazirave që zakonisht përdoreshin për të mbajtur njerëz që shkaktonin telashe dhe jo kafshë.

Për fat të mirë, një nga zjarrfikësit, i cili gjithashtu u përfshi në operacionin për heqjen e tij, arriti të kapte gjarpërin pas kokës së tij, para se të vritej dhe të lëndohej ndonjë lojtar, dhe e largoi atë me brohoritjet e spektatorëve.

Në shkurt 2019, ndeshja e Evertonit kundër Wolves u ndal për disa minuta kur një mace e zezë u shfaq në fushë.

Wolves fitoi ndeshjen 3-1, por trajneri i atëhershëm, Nuno Espirito Santo tha: ” Macja e zezë është një fat i keq, kështu që nuk dua të shoh më mace”.

Është mbajtur FIBA SCOD Kampi i Gjyqtarëve të Final 8

Ish-drejtori sportiv i Besiktasit e ngrit në qiell portierin e Kosovës: Aro Muric vlen 20 milionë euro