Ndeshjet në Superligën e Kosovës do të kenë nga tani e tutje nga nëntë zyrtarë

Superliga e Kosovës starton në fundjavë me edicionin e ri 2021/22, ku shumë skuadra do të luftojnë për dalje në Evropë.

Këtë edicionin do të futet edhe në VAR-i që automatikisht ka shtuar numrin e zyrtarëve për ndeshje.

Tani nga katër gjyqtarë sa ishin, do të jenë plot gjashtë, ku dy prej tyre do të jenë të angazhuar në VAR, shkruan GazetaOlle.

Po ashtu përveç vëzhguesit të ndeshjes dhe kontrollorit të gjyqtarëve, federata do të delegojë edhe një operator për VAR.

Kjo i bie që në një ndeshje do të jenë nëntë persona të deleguar nga FFK.

Po ashtu janë rritur edhe kostot për një ndeshje, pasi për VAR minimalisht duhet të jenë tetë kamera në çdo stadium. /Gazeta Olle/

Trajneri i kombëtares pret rezultate pozitive, ka disa fjalë edhe për Anglinë

Bajrami e mbyll përfundimisht me Birminghamin, bëhet me skuadër të re